You are here

אודות

הקדמה
הפדרציה הציונית דרום אפריקה (ישראל) [הידועה בשם החיבה "תלפד"], נוסדה בשנת 1948,במטרה לשרת את מאות המתנדבים הדרום אפריקאים, שלחמו במלחמת העצמאות. בהמשך פעל הארגון לעזור לאלה מהם שהחליטו להישאר ולהשתקע בישראל. תלפד הוא הגוף המייצג הן את הקהילה היהודית בדרום אפריקה והן את העולים הדרום אפריקאים בישראל, המונים כיום כ- 25,000 נפש.

מבנה ארגוני
תלפד פועלת באמצעות מבנה בעל שתי זרועות – עובדים בהתנדבות (האקזקוטיבה, הועד המנהל, כ- 24 ועדות משנה וועדות קליטה אזוריות) וצוות עובדים מקצועי בשכר. האקזקוטיבה היא הגוף העליון

תפקידיה ומטרותיה של תלפד
תלפד שואפת מאז ומתמיד לעודד עליה ע"י קידום תכניות ופרויקטים ההופכים את ישראל לארץ בעלת כוח משיכה לעולים. לחץ כאן לרשימת הפרויקטים שלנו.

באמצעות שרותי הקליטה שלה, משתדלת תלפד להקל על העולים הדרום אפריקאים את המעבר מדרך חיים אחת לשנייה, מהדרך המוכרת להם, בארץ המוצא, לדרך החדשה בישראל, ארץ הבחירה שלהם, ועקב כך עושה תלפד כל מאמץ למנוע ירידה.
משימתה לעזור, להדריך, לפתח ולעודד עולים להצליח להיקלט ולהפך לחלק אינטגראלי של החברה הישראלית, ע"י תרומת כישוריהם, כשרונותיהם וצביונם התרבותי להאדרת איכות החיים בישראל לכלל תושביה.

משרדנו ממקומים ברחוב שברץ 19 ברעננה. בצוות עובדים 14 עובדים. באמצעות מאות מתנדבים, תלפד נוכחת ב-24 איזורים ברחבי הארץ וכולנו מספקים שירותים מגוונים לקהילה, כולל:

עידוד עליה

 • תלפד מפעילה תכניות בדרום אפריקה ביחד עם הסוכנות היהודית לישראל: שליחויות קצרות-מועד, ירידי תעסוקה וחינוך.
 • תלפד מקיימת קשר ישיר עם הקהילה היהודית בדרום אפריקה, כולל בתי ספר, תנועות נוער, בתי כנסת וארגונים קהילתיים
 • עולים פוטנציאלים שומרים על קשר עם תלפד ישירות או באמצעות השליח
 • תלפד מארגנת קבוצות תיירים שונות לביקורים בישראל
 • תלפד מקיימת אתר אינטרנט, המספק מידע על החיים בישראל ונותן תשובות לשאלות המגיעות מחו"ל

שירותי קליטה

 • נציג תלפד פוגש את כל העולים מדרום אפריקה בנתב"ג, ומחלק לו מידע שימושי
 •  כל עולה מתקבל במרכז הקליטה ע"י מתנדב, שגם הכין עבורו את הדירה וצייד אותה במזון ובמצרכים חיוניים.
 •  נציג מתלפד מבקר את העולים באופן קבוע.
 • צוות עובדים מקצועי מספק ייעוץ והדרכה לעולים במגעיהם עם הביורוקרטיה וכן מידע בנושאי חינוך, דיור, שירותים סוציאליים, בריאות והתכתבויות עם הרשויות.

 מלגות

תלפד מעניקה מלגות לסטודנטים ישראלים הלומדים במוסדות לחינוך גבוה בישראל, מקרנות הנאמנות המנוהלות על ידה.

למידע בנוגע למלגות של תלפד לשנת 2015-2016 לחץ כאן 

 

 1. מלגת סיוע על בסיס צורך כלכלי- לפרטים נוספים והורדת הטפסים לחץ כאן 
 2. מלגה לעידוד פעילות חברתית "פר"ס" (PRAS)- מלגה המבוססת על ביצוע שעות התנדבות בקרב קהילת העולים, לאורך שנת הלימודים האקדמית. לקריאה נוספת אודות התוכנית ואופן הגשת המועמדותלחץ כאן

שרותי רווחה

תלפד מנהלת מערכת תמיכה למקרי סעד ומשפחות נזקקות על ידי עובדת סוציאלית במשרה מלאה.

תעסוקה

 תלפד מספקת מידע ועזרה בנושאי תעסוקה.

 סיוע כספי 
תלפד מנהלת קרנות נאמנות המאפשרות לה לספק סיוע בדיור, הלוואות אישיות ועזרת חירום לעולים ולוותיקים מדרום אפריקה.

קשישים
 תלפד עוזרת לאתר בתי אבות לקשישים וכן מגישה לעולים הקשישים הנזקקים מענקים כספיים

פעילויות לשילוב בקהילה
 תלפד, באמצעות צוות העובדים והמתנדבים, מספקת פעילויות חברתיות ותרבותיות לקהילה הדרום אפריקאית בארץ, כגון:    משפחות מאמצות, ערבי קפה, אירועים בחגי ישראל, תערוכות המציגות עבודות של אמנים וצלמים דרום אפריקאים, טיולים ברחבי הארץ ומפגשים כלל ארציים.

דיור
מציאת פתרונות דיור לעולים דרום אפריקאים היה אחד מהישגיה הגדולים של תלפד. בזכותה הוקמו מספר ישובים כפריים ועירוניים ברחבי הארץ. כמו כן מספקת תלפד דיור בשכר דירה לטווח ארוך.

כתב עת : "תלפד מגזין"
 הביטאון הפופולארי "תלפד", היוצא לאור אחת לשלושה חודשים ומופץ לכל הדרום אפריקאים בארץ הרשומים במרכז המידע של תלפד. חוברת זו מספקת לקהילה מידע על שינויים בחוקים ותקנות לעולים, פרויקטים יזומים ע"י תלפד, דיווח על  אנשים ומאורעות ונושאים רבים אחרים בעלי ענין לקהילה. ביטאון זה נשלח גם לקהילה היהודית בדרום אפריקה.

באתר זה תוכלו להתרשם מהתרומה הנכבדה שהקהילה הדרום אפריקאית תרמה למדינת ישראל בכמעט כל תחום: אקדמיה, מקצועות חופשיים, עסקים, ספורט, אמנות, תרבות...

המגזין המודפס של תלפד יוצא לאור 4 בשנה. תוכלו להתרשם מגליונות קודמים, ולהרשם לקבלתו. ניתן גם להירשם לניוזלטר הדו-חודשי שמפרט את הארועים שהיו ויהיו.

צריכים ליצור קשר איתנו? רשימת הצוות מפורטת פה.

Sign up to receive our Newsletter

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Advertisement